Mehmet YASA ile…

Celsus Travel & ZM YASA Fotoğraf


1.Gün    11 TEMMUZ 2017 SALI

Sabah saat 06.00’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bilet, check-in ve pasaport işlemlerinin ardından saat 07.40’ta Pegasus Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı aktarmalı Tiflis’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13.45’te Tiflis’e varıyoruz. Bizi bekleyen aracımızla Tiflis’teki otelimize gidiyoruz. Otelimize yerleşip hemen fotoğraf çekmeye çıkıyoruz. Önce dünyanın en büyük üçüncü Ortodoks Kilisesi olan Tsminda Sameba Katedrali’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Old Town bölgesini, yani Tiflis’in kalbini, tarihi sokaklarını geziyoruz. Günbatımına doğru teleferikle Tiflis Kalesi’ne çıkıp Tiflis manzarasını fotoğraflayarak günü bitiriyoruz.

Konaklama: Tiflis 2.Gün    12 TEMMUZ 2017 ÇARŞAMBA

Oteldeki kahvaltıdan sonra yürüyerek Rustavelli Metro Durağı önüne gidiyoruz. Sabah 07.15’te bizi alacak servis aracıyla Tiflis Natakhtari Havaalanı’na gidiyoruz. 09.00’da kalkacak L410 UVP E. marka özel uçağımızla Svaneti bölgesindeki Mestia Havaalanı’na uçuyoruz. 1 saatlik uçuşun ardından Mestia Havaalanı’nda bizi bekleyen aracımızla otele yerleşiyor ve bin yıllık kule evleriyle etkileyici görünüme sahip Svaneti Turumuza başlıyoruz. Önce araçlarla Mestia yakınındaki Hatsvali Dağı’na gidiyoruz. Öğlen yemeği için teleferikle 2340 m. yüksekte bulunan Svaneti’nin en yüksek  restoranı olan Zuruldi’ye çıkacağız. Burada Mestia ve Ushba dağının harika manzarasını izleyip fotoğrafladıktan sonra dünyanın en iyi etnografya müzelerinden olan Svaneti Tarih ve Etnografya Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından tekrar Mestia’ya dönerek Mestia kasabasının tarihi sokaklarının ve kulelerinin fotoğraflarını çekiyoruz. Akşam yemeğimizi geleneksel Gürcü müziklerinin ve danslarının tadını çıkarabileceğiniz bir restoranda yiyeceğiz.

Konaklama: Mestia3.Gün    13 TEMMUZ 2017 PERŞEMBE

Oteldeki kahvaltı sonrası Avrupa’nın sürekli yaşanan en yüksek yerleşim yeri olan Ushguli köyüne hareket ediyoruz. Arazi araçlarımızla yapacağımız 3 saatlik yolculuğumuzda önce yol üzerindeki Ipari köyünde “Tower of Love” adını verdikleri kuleyi göreceğiz. Daha sonra yine yol üzerinde bulunan Kala köyüne uğruyor ve yarım saatlik yürüyüşle 13. Yüzyıldan kalma St. Kvirike ve St. Ivlita Kilisesi’ne (Lagurka Manastırı) ulaşıyoruz. Ardından Ushguli’ye varıyor ve öğlen yemeğimizi burada yiyoruz. Ushguli’yi oluşturan 4 köy olan Murkmeli, Chazhashi, Zhibiani ve Chvibiani  sokaklarını geziyor, Lamaria Kilisesi kompleksini ve arka plandaki Shakara Buzulu’nun  fotoğraflarını çektikten sonra Mestia’ya dönüyoruz. Akşam Mestia’da mangal partisi yapıyoruz.

Konaklama: Mestia 4.Gün    14 TEMMUZ 2017 CUMA 

Sabah otelimizdeki kahvaltının ardından bagajlarımızı alıyor ve Koruldi Gölleri’ne hareket ediyoruz. 2 saat sürecek yolun ardından bu muhteşem gölleri gezip fotoğraflıyoruz ve ardından Tiflis’e dönmek üzere Mestia Havaalanı’na doğru hareket ediyoruz. Mestia Havaalanı’ndan 14.00’da kalkacak ufak uçağımızla Tiflis Natakhtari Havaalanı’na uçuyoruz. İnişte bizi bekleyen araçla Tiflis’te konakladığımız otele tekrar giriş yapıyor ve Barış Köprüsü’nün gece fotoğraflarını çekiyoruz.

Konaklama: Tiflis5.Gün    15 TEMMUZ 2017 CUMARTESİ 

Sabah otelimizdeki kahvaltının ardından Tiflis merkezde serbest zaman veriyoruz. Dileyenler fotoğraf çekmeye devam edebilir, dileyenler alışveriş yapabilir yada otelde dinlenebilir. Saat 13.30’da otelimizden bagajlarımızı alıp aracımızla Tiflis Havalimanı’na hareket ediyoruz. Bilet, check-in ve pasaport işlemlerinin ardından saat 16.00’ta Pegasus Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı aktarmalı İzmir’e hareket ediyoruz.Seyahat Paketinin Fiyatı:

 • Kişi Başı 2.150 TL (İki kişilik odada konaklama fiyatıdır.)
 • Kişi Başı 2.400 TL (Tek kişilik odada konaklama fiyatıdır.)

* Seyahate kabul edilecek kişi sayısı 11 kişi ile sınırlıdır. Kontenjanlarımız dolmadan kayıt yaptırmanızı rica ederiz.


Fiyata dâhil olan hizmetler:

 • İzmir / Tiflis – Gidiş dönüş uçak bileti 
 • Tiflis / Mestia – Gidiş dönüş uçak bileti 
 • Oda+kahvaltı 4 gece konaklama
 • Svaneti Turu’nda özel arazi araçları ile taşıma hizmeti
 • Svaneti Turu’nda yerel rehberlik hizmeti
 • Fotoğraf rehberliği
 • Tiflis havalanı transferleri (Gidiş-Dönüş) 
 • Seyahat sağlık sigortası

Fiyata dâhil olmayan hizmetler:

 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze giriş ücretleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Kişisel harcamalar

Konaklama Yapılacak Oteller

Tiflis :  Kopala Hotel  

Mestia :  Mestia 4 Season & Goshtela  

Ödeme Koşulları & Yöntemleri 

 • Kesin rezervasyon son kayıt tarihi 1 Mayıs 2017
 • Kesin rezervasyon sırasında toplam tutarın %35’i depozito olarak tahsil edilir.
 • Rezervasyonunuzun tamamlanması için kalan bakiyenin son ödeme tarihi 1 Haziran 2017.

Ödemeler nakit, kredi kartı ya da banka havalesi yolu ile yapılabilmektedir. Kredi kartı ile ödemelerde kredi kartına 6 – 9 ve 12 taksit seçenekleri sunulmaktadır.

BİLGİ & KAYIT İÇİN:

Celsus Travel / İLKAY YASA
0 (507) 822 04 74
iy@celsustravel.com

ZM YASA Fotoğraf / MEHMET YASA
0 (530) 665 19 25
mehmetyasa35@gmail.com


NOT: Celsus Travel, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından 15 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. 

Gürcistan (Tiflis-Svaneti) Fotoğraf Turu TÜRSAB A-5617 belge no.lu Celsus Travel tarafından düzenlenmektedir.