Mehmet YASA ile…holland_tour_zmyasa_21.Gün : 25 NİSAN 2017 SALI

Yeryüzündeki Cennete Yolculuk : KEUKENHOF BAHÇELERİ

Sabah saat 09.00’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bilet, check-in ve pasaport işlemlerinin ardından saat 11.00’de Pegasus Havayolları’na ait PC5297 sefer sayılı uçuşu ile Amsterdam’a hareket ediyoruz.

Yerel saat ile 13.50’de Amsterdam’a varıyoruz. Pasaport kontrolünden sonra 14.30’da bizi bekleyen aracımızla Keukenhof Bahçeleri’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık yarım saat sürecek yolculuğun ardından dünyanın en büyük bahçelerine varıyoruz. Lale Festivali kapsamında “Keukenhof Dutch Design Week” temasıyla süslenen bahçelerde milyonlarca çiçeğin renk cümbüşünü fotoğraflıyoruz.

Ziyaretimiz bahçelerin kapanış saati olan 19.30’a kadar sürecek.

Bu saatte aracımızda buluşuyoruz ve modern mimarinin zirve yaptığı kent Rotterdam’a gidiyoruz.

Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğine gidiyoruz.

Photos: traveldigg.com


2.Gün : 26 NİSAN 2017 ÇARŞAMBA

İki Kent, Fotoğraf ve Mimarlık : ROTTERDAM – DEN HAAG

Oteldeki kahvaltının ardından meşhur Küp Evler’i, yakın çevresinde bulunan Eski Liman, Market Hall binası, St. Laurenskerk (Büyük Rotterdam Kilisesi) ve Citykerk Het Steiger Kilisesi‘ni fotoğraflıyoruz. Nieuwe Maas Nehri’nin iki yakasını bağlayan Erasmus Köprüsü’nün fotoğrafını çekmek için nehir kenarına gidiyoruz.

Ardından köprünün öteki ucundaki Hollanda Fotoğraf Müzesi‘ni ziyaret ediyoruz. Müzede o tarihlerde , 20’nci yüzyılın en iyi fotoğrafçılarından ve Magnum Ajansı’nın kurucularından Henri Cartier-Bresson’un “Avrupalılar” sergisi ile birçok sanatçının sergilerini gezme şansımız olacak.

Fotoğraf müzesi ziyaretimizden sonra Central Tren İstasyonu, De Calypso Binası ve De Luchtsingel Köprüsü’nü fotoğraflayıp Den Haag’a doğru yola çıkıyoruz.

Den Haag’ta meşhur Binnenhof Sarayı’nı ve William Heykeli’nin bulunduğu meydanı gördükten sonra bu güzel şehirde akşam yemeğimizi yiyoruz.

Yemekten sonra Amsterdam’da kalacağımız otele doğru harekete geçiyoruz. Otele yerleştikten hemen sonra arzu edenlerle kahve yada bira içmeye çıkıyoruz.3.Gün : 27 NİSAN 2017 PERŞEMBE

Sonsuz Eğlence ve Portakallar : KRAL GÜNÜ FESTİVALİ

Bugün Kral Günü! 1890 yılından, Kral Willem-Alexander’ın tahtı devraldığı 2013 yılına kadar Kraliçe Günü olarak kutlanan ve Hollanda’nın en önemli bayramı olan bu günde Hollandalılar ulusal renkleri olan turuncu kıyafetlere bürünerek sokaklara dökülürler. Bugün Amsterdam çok kalabalık olacak!

Kral gününde Amsterdam sokakları dünyanın en büyük bit pazarlarından birine dönüşür. Vrijmarkt (Serbest Pazar) dedikleri sokak pazarlarında insanlar ikinci el malzemelerini satmaya çalışırlar. Kanallar küçük büyük botlarla dolup taşar. Bütün şehirde sokak müzisyenleri, akrobatlar, gösteriler, konserler olur. Bugünün en sevilen içkisi ise portakal renkli Oranje Bitter Likörü’dür. Havanın kararmasıyla birlikte kutlamalara Kral Gecesi ile devam edilir, şehrin tüm bar ve kulüplerinde bugüne özel etkinlikler düzenlenir.

Kahvaltının ardından ilk durağımız çocukların ön planda olduğu Vondelpark. Hollanda’lı çocuklar parkta oyunlar oynayacak, şarkılar söyleyecek, resimler çizecek ve değişik showlar yapacaklar. Vondelpark’tan sonra dileyenler Van Gogh Müzesi’ni gezebilir, dileyenler şehrin kalbine doğru giderek festivale bir an önce katılabilir.

Gün boyunca kutlamaları ve ilginç insan manzaralarını fotoğraflayıp Hollandalılarla birlikte eğleneceğiz. Bugün öğlen yemeğini serbest şekilde yiyoruz.

Akşam yemeği sonrası arzu edenler Rembrant Meydanı yakınındaki, Amsterdam’ın en iyi kokteyl barlarından biri olan Door 74’te muhteşem kokteyller içmeye, eğlenmeye ve sohbete katılabilirler.4.Gün : 28 NİSAN 2017 CUMA

Fotoğraf Dolu Son Gün : AMSTERDAM

Kahvaltının ardından 20 dakikalık bir yürüyüşle FOAM Fotoğraf Müzesi’ne varıyoruz.

Yine 20 dakika yürüyerek ve kanal kenarlarında fotoğraf çekerek Dam Meydanı’na ulaşıyoruz. Meydanda bulunan bulunan De Nieuwe Kerk Kilisesi’ne giriyor ve dünyanın en prestijli basın fotoğrafçılığı yarışması olan World Press Photo Ödülleri Sergisi‘ni, ödül töreninden birkaç gün sonra dünyada ilk izleyenlerden oluyoruz. Amsterdam’daki ilk sergiyle dünya turuna başlayan sergi her yıl 45 ülkeyi dolaşıyor ve milyonlarca kişiye ulaşıyor.

Öğlen yemeğimizi Dam Meydanı’nda yiyoruz. Yemekten sonra 1 saatlik kanal turu yapıyoruz. Amsterdam’a bir de suyun üzerinden bakıyoruz.

Kanal turundan sonra yurda dönüş için 17:00’da Amsterdam Schiphol Havalimanı’na hareket ediyoruz. 19:50’de Sun Express Havayolları’nın ait XQ 945 sefer sayılı uçuşu ile Amsterdam’dan İzmir’e uçuyoruz. Türkiye saati ile 00.20’de İzmir’e iniyoruz.


 

Seyahat Paketinin Fiyatı: 730 Euro (Tek kişilik oda farkı: 180 Euro)

* Seyahate kabul edilecek kişi sayısı 12 kişi ile sınırlıdır. Kontenjanlarımız dolmadan kayıt yaptırmanızı rica ederiz.

Fiyata dâhil olan hizmetler
• Gidiş – dönüş uçak bileti
• Oda – kahvaltı 3 gece konaklama
• Amsterdam Schiphol havalanı transferleri (Gidiş-Dönüş)
• Amsterdam – Rotterdam – Den Haag – Amsterdam arasında özel araç ile ulaşım ve taşıma hizmeti
• Fotoğraf rehberliği
• Seyahat sağlık sigortası

Fiyata dâhil olmayan hizmetler
• Vize ücreti
• Öğle ve akşam yemekleri
• Müze giriş ücretleri
• Yurtdışı çıkış harcı
• Kişisel harcamalar

OTELLER

Rotterdam 4* / NH Atlanta Rotterdam Hotel

Amsterdam 4* / Corendon Vitality Hotel Amsterdam

Ödeme Koşulları & Yöntemleri

  • Kesin rezervasyon sırasında toplam tutarın %35’i depozito olarak tahsil edilir.
  • Ödemeler nakit, kredi kartı ya da banka havalesi yolu ile yapılabilmektedir.
  • Kredi kartı ile ödemelerde tüm kredi kartlarına 6-9-12 taksit seçenekleri sunulmaktadır.


KAYIT İÇİN:

CELSUS TRAVEL / İLKAY YASA
0 (507) 822 04 74
iy@celsustravel.com

DETAYLI BİLGİ İÇİN:

ZM YASA FOTOĞRAF / MEHMET YASA
0 (530) 665 19 25
info@zmyasa.com


NOT: Celsus Travel, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından 15 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Fiyatlar ilanın yayınlandığı gün geçerlidir. Ödemeler, ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır.

Hollanda (Amsterdam-Den Haag-Rotterdam) Fotoğraf Turu TÜRSAB A-5617 belge no.lu Celsus Travel tarafından düzenlenmektedir.